RadyoDert.CoM | Slow Müzik Radyosu
İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
30°C / 23°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
32°C / 32°C
İZMİR
Çok Bulutlu Bugün
28°C / 28°C
Türkiye Semalarında Rus Yapımı Yolcu Uçağı MC-21’ler Uçacak

Rusya’da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus yapımı MC-21 yolcu uçağının tedarik zincirine Türk şirketlerinin de girmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kremlin Sarayı’nda gerçekleşen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısının açılışında konuştu.

Rusya’da iş yapan şirketlere ve vatandaşlara yönelik kısıtlamaların kaldırılmasının kendileri açısından aciliyet arz ettiğini belirten Erdoğan, ticari konular anlamında dile getirmek istediği iki hususun daha bulunduğunu vurguladı.

“MC-21 TEDARİK ZİNCİRİNDE BİZ DE OLMALIYIZ”

Erdoğan, birincisinin tarifeli seferlerde frekansların sınırsız hale getirilmesi ve karşılıklı sefer noktalarının çeşitlendirilmesi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“İkinci olarak Rusya’nın ürettiği MC-21 uçaklarının tedarik zincirinde Türk sanayicilerinin de yer almasıdır. İlgili bakanlarımızın ve diğer yetkililerimizin ilave edeceği hususları bu aşamada ele alabiliriz. Enerji alanında ilgili yetkililerimizce yürütülen yakın bir iş birliğimiz mevcut. Bu bağlamda Türk Akımı anlaşmasının yürürlüğe girmiş olması memnuniyet vericidir. Çalışmaların daha da hızlanmasını ve boru hattının hedeflenen zamanda bitirilmesini bekliyoruz. Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin zamanında hayata geçmesi bizim için kilit önemdedir. Bu konuda üzerimize düşen çaba ve hizmetleri titizlikle yürütüyoruz.”

“MİR KART TURİZMİ HIZLANDIRACAKTIR”

Erdoğan, turizm noktasında kaybedilen ivmenin tekrar yakalanması gerektiğinin altını çizerek, “Sizlerin bu konuda Rus halkını cesaretlendireceğinize inanıyorum ve burada da özellikle Mir kart olayına geçmek suretiyle, artık ödemelerin bu şekilde yapılması da süreci ciddi manada hızlandıracaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova’da Türk Kültür Merkezi’nin faaliyete başlaması konusunda gerekli hazırlıkların tamamlanabilmesi halinde başka bir üst düzeyli ziyaret vesilesiyle merkezin açılışının gerçekleştirilebileceğini belirtti.


Rusya’da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus yapımı MC-21 yolcu uçağının tedarik zincirine Türk şirketlerinin de girmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kremlin Sarayı’nda gerçekleşen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısının açılışında konuştu. Rusya’da iş yapan şirketlere ve vatandaşlara yönelik kısıtlamaların kaldırılmasının kendileri açısından aciliyet arz ettiğini belirten Erdoğan, ticari konular anlamında dile getirmek istediği […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler